Bin Ladin Yakınlarına Hapis Cezası

0
1

Bin Ladin’in eşlerinden Yemenli Emel Abdülfettah’ın kardeşi Zekeriya Ahmed Abdülfettah, 5 kadının ayrıca yaklaşık 200 TL para cezasına çarptırıldığını belirtti.

Eski El Kaide liderinin üç dul eşi ve iki kızının "Pakistan’a yasa dışı giriş yapmak ve kaçak olarak ikamet etmek" suçlarından bu cezalara çarptırıldığı bildirildi.

Kadınların avukatı Muhammed Emir, 3 Mart’ta tutuklanan müvekkillerinin tutuklu kaldıkları süre göz önüne alınarak 2 hafta cezaevinde yatacaklarını, daha sonra sınır dışı edileceklerini söyledi.

Avukat temyize gitmeyeceklerini belirterek, müvekkillerinin nereye ve ne zaman sınır dışı edileceklerinin bilinmediğini ifade etti.

Bin Ladin’in ikisi Suudi Arabistan biri Yemen vatandaşı olan üç eşi ve çocukları, El Kaide liderinin Amerikan güçleri tarafından öldürüldüğü 2 Mayıs 2011’den bu yana Pakistanlı yetkililerin elinde tutuluyor.

Pakistan hükümeti, Bin Ladin’in eşleri ülkelerine gönderilene kadar kendileriyle ilgileneceğini belirtmiş, ancak ülkelerine geri gönderilmeleri sürecini geciktirerek onları mahkemeye sevk etmişti.

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here